budowa implantu

Implanty zębowe - Implantalogia Poznań

implanty poznań

Do najmniej inwazyjnych metod uzupełniania ubytków zębowych należą implanty zębów. implant to część wprowadzana do kości.
Traktuje się ją jako zamiennik korzenia zęba idopiero na nim można
utworzyć koronę zęba. Aby ząb trzymał się w jamie ustnej, do
do implantu przykręca się łacznik naktóryn osadza się permanentną ceramiczną koronę.
Korona wystaje ponad dziąsło i imituje znajdujący się tam wcześniej ząb.

Implant jest śrubą w kształcie cylindrycznym lub stożkowym wykonanym z tytanu ( 99,75% tytanu, 0,05% żelazo, 0,1% tlen i sladowe ilości azotu, węga i wodoru) i przypomina korzeń zęba który ma imitować. Nowoczesne implanty branemark posiadają powierzchnię TI-unite dzięki której kość jeszcze mocniej łączy się ze wszczepem.
Implant Branemark System

implanty zębów poznań Ti-unite uzyskuje się poprzez piaskowanie i wytrawianie kwasem a co za tym idzie zwiększając powierzchnię kontaktu. Powierzchnia staje się porowata i kość tworzy stabilne połączenia z tytanem. To połączenie nazywamy osseointegracją.

 

 

Porowata struktura powierzchni implantów TI-uniteimplantologia poznań Pojęcie osseointegracji jest ściśle związane z prof. Branemark, który odkrył to zjawisko i jako pierwszy wszczepił implant w 1965 roku. Implant ten służy do dnia dzisiejszego.

Implant to element wprowadzany do kości. Traktujemy go jako nośnik zastępujący korzeń zęba i dopiero na nim możemy utworzyć koronę zęba. Aby oglądać ząb w jamie ustnej do implantu przykręcamy tzw. łącznik na który osadza się na stałe ceramiczną koronę. Taka korona wystaje ponad dziąsło i imituje własny utracony ząb.


implanty poznań implanty zębów poznań
Widoczna kość penetrująca
w mikrostrukturę implantu
w mikroskopie elektronowym
Komórki kostne - osteoblasty
na powierzchni implantu.
Widoczna integracja tkankowa z tytanem

 

 

Korona może być wykonana z ceramiki na podbudowie złota lub nie posiadać żadnej komponenty metalowej. Taka korona pełnoceramiczna łączona jest także z kosmetycznym łącznikiem wykonanym najczęściej z cyrkonu. Uzyskujemy wówczas piękne różowe zabarwienie dziąseł.


implantologia poznań

Implanty w klinice DENS Stomatologia Poznań

Posiadamy specjalistów dla których implantalogia nie jest obca. Implanty zębów oferowane w klinice DENS Poznań to trwałe, precyzyjnie wykonane rozwiązanie, pozwalające normalnie funkcjonować po utracie naturalnego zęba. Zabieg wykonywany jest przez implantologa bezboleśnie po znieczuleniu miejscowym. Na wszystkie zabiegi implantologiczne obowiązuje gwarancja. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem, posiadamy atrakcyjne cenny.